Little League 2024

Nový ročník projektu Little League softball 2024

Kompletní informace o projektu – kategorie, termíny, hrací místa a další informace najdete na webu Softball.cz ve článku Přihlášky do Little League 2024.

Přihlášky pro hráče/hráčky/dobrovolníky jsou otevřeny do 31. října 2023.

Jak projekt Little League funguje v ČR?
Tento projekt je mimoklubová aktivita, která umožňuje dětem hrát pravidelně zápasy během zimní přípravy. Probíhá to tak, že se přihlášené děti sejdou a v první den turnajů podstoupí výkonnostní testy a následně se bez ohledu na oddílovou příslušnost rozdělí do výkonnostně vyrovnaných týmů, ve kterých odehrají během zimy následně minimálně 12 zápasů.

Proč se do projektu Little League zapojit?

  •  Děti získají spousty nových zkušeností, setkají se s novými trenéry i novými spoluhráči.
  •  Všechny děti chodí na pálku a všichni hrají stejně v poli. Nikdo není náhradník.
  •  Díky úvodnímu draftu/výkonnostním testům je většina zápasů je velmi vyrovnaná a dramatická do posledního autu.
  •  Vznikají zde nová kamarádství a přátelství nad rámec klubu, která se přenáší do sezony a to nejen mezi hráči, ale i mezi trenéry.
  •  Little League spojuje celou softballovou komunitu a dětem i trenérům přináší spousty zážitků v Česku i zahraničí.
  • “ONE TEAM. ONE LITTLE LEAGUE.” tak zní motto Little League.

Kategorie Little League 2024 probíhá v programech regionálních i celostátních:
Senior League – dívky roč. 2007 a 2008, celostátní program. Pro tuto kategorii budou podrobné informace a přihlášky otevřeny ve druhé polovině října.
Junior League – dívky roč. 2009 a 2010, regionální program
Little League Major – dívky roč. 2011, 2012 a 2013, regionální program
Boys League U15 – chlapci roč. 2009, 2010, celostátní program
Boys League U13 – chlapci roč. 2011, 2012 a 2013, celostátní program
Little League U11 mix – dívky a chlapci roč. 2013 a 2014, regionální program
Little League U9 mix – dívky a chlapci roč. 2015 a 2016, regionální program

Účastnický poplatek
Účast v této soutěži se platí a z tohoto poplatku se hradí pronájmy hal, trička, sportovní vybavení pro hru (míče, mety, stativy). Účastnický poplatek je 2.000 Kč. Sourozeneckou slevu ve výši 600 Kč je možné uplatnit na každého mladšího sourozence. Nejstarší sourozenec platí plný účastnický poplatek, každý mladší sourozenec 1.400 Kč. K zaplacení účastnického poplatku budete vyzváni emailem. Po zaplacení poplatku již není nárok na vrácení celé částky. V případě neúčasti bude z poplatku odečtena částka 400,-Kč za tričko Little League. Tričko bude k dispozici u ředitelky Little League ČR.

Účast rodičů
Na turnajích Little League si odpovídá za své děti výhradně rodič. Není možné svěřit dítě klubovému trenérovi, protože ten je většinou u jiného týmu. Maximálně je možné se domluvit s jiným rodičem na dozoru.
Rodič se může přihlásit i jako dobrovolník, který pomáhá s organizací soutěže. V každé soutěži je potřeba obsadit pozice funkcionáři, manažeři týmů, kaučové, pomocní kaučové, rozhodčí, zapisovatelé a techničtí pracovníci (např. příprava hřišť v halách). Každý dobrovolník získává kredity LL, které se dají uplatnit jako sleva na startovném při dalších ročnících projektu.

Přihlášky
Hráč/hráčka: přihláška Little League 2024 – hráč/ka
Dobrovolník: přihláška Little League 2024 – dobrovolník

Nadstavba pro kategorie Major a Junior
V každém regionu je 14 nejlepších hráček vybráno do All star týmu, který se účastní Národního finále. Vítězný tým tohoto NF jede reprezentovat ČR na Evropsko-Africkou kvalifikaci. Vítěz této E-A kvalifikace odlétá na World Series do USA. Pouze náklady na World Series platí organizátor Little League International, a to včetně letenek.

Další důležité informace a podrobné informace a přihlášky do projektu naleznete zde: https://softball.cz/LittleLeague2024

SLAVIA BOARS PLZEŇ

Slavia VŠ Plzeň Softball, z.s.
U Borského parku 2639/21
30100 Plzeň

Email: softballplzen@gmail.com

IČ: 26550032
Číslo účtu: 756450001 / 5500