Školní softballová liga

https://boarsplzen.cz/wp-content/uploads/2024/03/Skolni-liga24.jpg

Školní softballová liga

Co je Školní softballová liga

ŠSL je série turnajů v Tee Ballu, což je varianta softballu pro mladší hráče (viz níže). Týmy jednotlivých škol se utkají v 2-3 turnajích, které se odehrají v dopoledních hodinách na hřišti Slavia Boars Plzeň v Českém údolí. Akce se bude konat v květnu a červnu.

Proč vznikla Školní softballová liga

ŠSL navazuje na projekt, který v Plzni probíhal před několika lety. Jeho hlavním cílem je prezentace softballu jako zábavné hry pro každého, podpora školních sportovních aktivit a zároveň umožňuje neformální setkávání učitelů a dětí.

Pro koho je Liga určena?

Pro žáky 4. a 5. tříd základních škol v Plzni a okolí

Co požadujeme od školy

Účast v ŠSL je zdarma. Výhodou je, pokud škola vlastní svoje vlastní softballové vybavení – rukavice, míče, pálky. Pokud ne, nevadí. Rádi vybavení zapůjčíme. Jediný požadavek je tedy jen účast na vypsaných turnajích.

V čem je Tee Ball jiný než klasický softball?

Hlavním rozdílem je to, že hráči odpalují ze stativu. To je významně jednodušší. Zároveň není potřeba umět „nadhazovat“. Hra je tak velmi svižná.

Hraje se na čas. Dle počtu přihlášených týmů bude délka zápasu 45-60 min. Pokud tým v útoku získá 6 bodů, týmy se automaticky střídají – družstvo v útoku jde do obrany.

Běžci na metách mohou opustit metu až v okamžiku odpalu.

Jinak se hraje podle klasických softballových pravidel. Softballová pravidla v kostce naleznete zde: https://www.youtube.com/watch?v=VCEQg1ZOmTo

Jak a do kdy se přihlásit?

Vyplňte přihlašovací dotazník zde. Podle počtu účastníků vytvoříme rozpis a budeme Vás informovat o dalším postupu. Deadline pro přihlášení je 20.4.2024.

SLAVIA BOARS PLZEŇ

Slavia VŠ Plzeň Softball, z.s.
U Borského parku 2639/21
30100 Plzeň

Email: softballplzen@gmail.com

IČ: 26550032
Číslo účtu: 756450001 / 5500